Serwis ::APRS RADOM::


::APRS RADOM:: to serwis, który powstał w listopadzie 2004 roku z inicjatywy mojej, Rafała SQ7BCZ, Darka SQ5VDR i Mariusza SQ7DUF.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu Darka SQ5VDR, który pomógł nam uzyskać pozwolenie na ustawienie urządzeń w pomieszczeniach radomskiej firmy. Firma ta udostępniła nam również nieodpłatnie szybkie łącze internetowe. Integralną częścią tego przedsięwzięcia był serwer APRS oraz IGATE pracujący pod znakiem SR5DRA-10.

Całe przedsięwzięcie to praca kilku osób.
Kasia SQ5VKR przygotowała skórkę do CMSa, na którym pracował serwis ::APRS RADOM:: , Mariusz SQ7DUF opiekował się linkami oraz brał udział w instalacji anteny IGATE. Do mnie należało przygotować skrypty przeszukujące bazę danych z danymi APRS i wyświetlające wyniki na stronie internetowej oraz instalacja całego oprogramowania na serwerze. W instalacji urządzeń brał także udział Rafał SQ7BCZ, który przygotował radiotelefon do pracy na częstotliwości 144.800MHz.
Od początku częścią ekipy dbającej o ::APRS RADOM:: był też Bartek SQ7BRH i Zbyszek SQ5OUZ, którzy niejednokrotnie usuwali przytrafiające się w najmniej odpowiedniej chwili awarie.
Niejednokrotnie swój wkład miał również Hubert SQ5NBX, któremu zdarzało się sponsorować utrzymanie domeny serwisu ::APRS RADOM::

Myślę, że dla wszystkich wymienionych powyżej osób projekt ten był sporą frajdą.

Tak to wyglądało wcześniej, obecnie zapraszam na sq5dcp.tomul.net/aprs/